Yayınlanma Tarihi: |01.04.2015 09:22

Erdoğan: Savcımız başından ve vücudundan vuruldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Cumhuriyet Savcısı Kiraz'ın rehin alınmasına ilişkin, "Savcımız başından ve vücudundan vuruldu" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi ziyaret için geldiği Romanya'nın başkenti Bükreş'te havalimanından konaklayacağı otele gelişinde, basın mensuplarına açıklamada bulundu. 

Çağlayan Adliyesi'nde İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın rehin alınması ve operasyona ilişkin soru üzerine Erdoğan, "Avukat cübbesiyle içeri girmek suretiyle Selim Kiraz Savcımızın odasına girilip önce kendisi rehin 

alındı. Bu arada İstanbul Valiliğimiz, Emniyet sürekli irtibat halinde kendileriyle bazı görüşmeler yapılıp, 'Bu ilişkilerle netice alır mıyız' düşüncesiyle bazı adımlar atıldı. Az öncesine kadar bu süreç devam etti. Sonra içeriden bu silah sesleri duyulunca bunun üzerine güvenlik teşkilatımız odaya giriyorlar" bilgisini verdi. 

İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok'un kendisine üç değil iki terörist olduğu bilgisini verdiğini aktaran Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:

"İki teröristi öldürüyorlar. Savcımız üç tane başından, iki tane de vücudunun değişik yerlerinden maalesef kurşun alıyor. Şu anda hala ameliyattalar. Dua edelim inşallah bu ameliyatın neticesinde sağlığına kavuşsun. Ama durumu ciddiyetini koruyor. Az önce hastane yetkililerinden de aldığım bilgi bu istikamette. Rabbim kendisine sağlık, sıhhat, afiyetler versin."

"HER YÖNÜYLE ELE ALMAK SURETİYLE..."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüştüğünü de dile getirerek şunları belirtti: 

"Onlar da durum değerlendirmelerini yaptılar, yapıyorlar. Bakan arkadaşlarımız İstanbul'a geldi. Onlar da yerinde durum değerlendirmelerini yapıyorlar. Biz de döner dönmez yarın akşam aynı şekilde tekrar arkadaşlarımızla çok lokal, çok mevzi değil her yönüyle ele almak suretiyle bundan sonraki süreçte avukatların adalet saraylarına girmesinden tutunuz, diğer görevlilerin adalet saraylarına girişlerinden tutunuz, bunların ne gibi bir muameleye tabi tutulacak, bunların hepsinin değerlendirilmesini ele almak gerekiyor. Bu işin hafife alınır bir yanı yok. Bu, üzerinde çok çok önemli durulacak, ibretlik vaka, olaydır."

"CANSİPARANE O ODAYA GİREREK GEREĞİNİ YERİNE GETİRMİŞ OLDULAR"

Operasyon nedeniyle emniyet teşkilatını kutlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Onlar da bir yerde, silah seslerinden sonra cansiparane o odaya girerek orada da gereğini yerine getirmiş oldular" değerlendirmesini yaptı.

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın ailesine "geçmiş olsun" dileğini ileten Erdoğan, "Şu anda dua etmekten başka elimizden bir şey gelmiyor" dedi. Doktorların da ellerinden geleni yaptığını ifade eden Erdoğan, yarın Romanya'daki temaslarına ilişkin bir iptalin söz konusu olup olmadığı sorusuna, "Hayır, devam ediyoruz" yanıtını verdi.

Son Yazılar

TDNMedya.com

ANASAYFA

SİYASET

EKONOMİ

DÜNYA

SAĞLIK

KÜLTÜR-SANAT

TDNMedya.com Kategori

GÜNDEM

TÜRKİYE

SPOR

MAGAZİN

YAŞAM

TEKNOLOJİ

Künye

İletişim

E-posta:[email protected]

Sosyal Ağ

Haber Bülteni

[email protected]