Yayınlanma Tarihi: |08.08.2015 21:08

Gölet platformu bu akşam ayakta

İstanbul Bahçeşehir'deki göletin parsel parsel satışı ile ilgili Başakşehir Belediyesi'nden bir açıklama yapıldı.

Satış ihalesinin iptali için Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ile bir araya gelen Bahçeşehir Gölet Platformu taleplerini başkana iletti. Belediye ihalenin iptal edilmeyeceğini ancak yüzde 5 imar izni dışındaki kısımların kamuya devredilmesi için girişimde bulunacağını açıkladı. Bahçeşehir bu akşam 19.30'da gölet için yürüyüş gerçekleştireceğini duyurdu.

22 Nisan tarihinde yapılacak ihalenin iptal edilmeyeceği fakat alanda yüzde 5 imar izni olan yerler dışındaki kısımların kamuya devredilmesiyle ilgili belediye tarafından bir girişimde bulunulacağı öğrenildi.  

Bahçeşehir Gölet’inin 22 Nisan tarihinde hasılat paylaşımı modeliyle ihaleye çıkacak olması üzerine Bahçeşehir Gölet Platformu ile Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal bugün bir araya geldi.    

Bahçeşehir Gölet Platformu konuyla ilgili olarak hurriyet.com.tr’ye yaptığı açıklamada park alanının %5 imar izni ile satış ihalesinin kamu yararına olmadığı, yeşil alanların daha verimli kullanıma hizmet etmeyeceği gibi bölgedeki gittikçe artan trafik sorununu da arttıracağı yönündeki görüşlerini Belediye Başkanı Uysal’a söylediklerini bildirdiler. Platform 22 Nisan’da yapılacak olan gölet ihalesinin iptal edilmesini de talep etti.  

Platformdan yapılan açıklamaya göre Uysal ihalenin iptal edilmeyeceğini kendilerine bildirdi. Bahçeşehir Gölet Platformu Başkan Uysal'ın kendilerine ihale sonrasında projeyi üstlenecek firma ile imar için kullanacağı  yüzde 5 lik alanın dışında kalan kısmın kamuya terk edilmesi yönünde bir girişimde bulunulacağını bildirdiğini ifade etti.

GÖLET PLATFORMU BU AKŞAM YÜRÜYECEK

Bahçeşehir Gölet Platformu Gönüllüleri bu akşam yürüyüş yapacak.

Platform konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Saygıdeğer Bahçeşehir Platform gönüllüleri; Bahçeşehir ve Bölgemizin  akciğeri, çocuklarımızın geleceği olan Gölet Park'ı korumak amacıyla bu akşam saat 19.30 da Bahçeşehir'de Başakşehir belediye binası önünde toplanarak hep birlikte Gölet'e kadar yürüyerek Gölet'in satılmaması için bir kez daha sesimizi duyurmaya çalışacağız.  Bildiğiniz gibi dün belediye başkanımız Sayın Mevlüt Uysal ile yaptığımız yüz yüze görüşmede, başkanımıza neden Gölet'in satılmaması  gerektiğini gerekçelerimizle anlattık. Her şeyden önce şunu  belirttik; Anayasamızın 56.Maddesine göre herkesin sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkı olduğunu, çevrenin ve sağlığın korunması hem devletin, hem de vatandaşın sorumluluğunda olduğunun bilinci ile Gölet Park'ta yapılacak satışın Dünya Çevre ödüllü Bahçeşehir Gölet Park'ın dengesini yeşil alan aleyhinde bozacağını ve şehrin şu anda bile yetersiz altyapısının bunu karşılayamayacağını ve hepimizin ruhsal ve bedensel sağlığının bozulacağını ifade ettik” denildi. (Can Mumay - Hürriyet)

Son Yazılar

TDNMedya.com

ANASAYFA

SİYASET

EKONOMİ

DÜNYA

SAĞLIK

KÜLTÜR-SANAT

TDNMedya.com Kategori

GÜNDEM

TÜRKİYE

SPOR

MAGAZİN

YAŞAM

TEKNOLOJİ

Künye

İletişim

E-posta:[email protected]

Sosyal Ağ

Haber Bülteni

[email protected]