Yayınlanma Tarihi: |22.04.2015 09:08

Kapalıçarşı ayakta!

Kapalıçarşı Sandal Bedesten esnafı çarşıyı işgal etti. Bedesten’in 4 ana kapısına kilit vurdu. Esnaf içerde direniş başlattı.

Kapalıçarşı Sandal Bedesten esnafı çarşıyı işgal ettiği belirtildi.  

Sosyal medyada eylemden kareler paylaşıldı.           

EYLEMDEN SONUÇ ÇIKMASINI BEKLEMİYORUM   

Konu hakkında hurriyet.com.tr'ye açıklama yapan Altın Uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk, "Daha önce kirada oturanların böyle bir eylem yapması bekleniyordu. Ancak eylemden bir sonuç çıkmasını beklemiyorum. Zaten önümüzdeki dönemde çarşı yeniden düzenlemeye girecek, yeniden restore edilecek. Değişik işletmelere kiraya verilmişti turistik önemi bile azalmıştı" dedi.

Dünyanın en eski alışveriş merkezilerinden biri sayılan Kapalıçarşı'da bulunan Sandal Bedesteni'nde, 20-25 yıldan bu yana hizmet veren yaklaşık 80 esnafa dükkanlarını boşaltması için tebligat göndermişti. Esnaf tahliye etmediği takdirde polis zor yoluyla dükkanları boşaltılacağı açıklanmıştı. 

Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün mülkiyetinde olan ve halı, turistik eşya, çanta, takı, giysi satılan dükkanların bulunduğu Bedesten'in kapısına Fatih Kaymakamlığı tarafından tahliye tebligatı asılmıştı. Tebligatta 'fuzuli şagil' yani işgalci olarak tanımlanan esnafların 22 Nisan'da dükkanlarını tahliye etmesini, tahliye sırasında güvenlik güçlerinin gerekli önlemleri alması isteniyordu. (Hürriyet)

Son Yazılar

TDNMedya.com

ANASAYFA

SİYASET

EKONOMİ

DÜNYA

SAĞLIK

KÜLTÜR-SANAT

TDNMedya.com Kategori

GÜNDEM

TÜRKİYE

SPOR

MAGAZİN

YAŞAM

TEKNOLOJİ

Künye

İletişim

E-posta:[email protected]

Sosyal Ağ

Haber Bülteni

[email protected]