Yayınlanma Tarihi: |07.04.2015 09:20

VOA: Bu yasak çok daha kapsamlı

Amerika’nın Sesi (VOA), Türkiye’nin bir kez daha sosyal medyaya erişim yasağıyla karşı karşıya olduğunu ancak bu defa öncekilerden çok daha kapsamlı bir yasak getirildiğini belirtti.

Türkiye’de Twitter ve YouTube gibi sosyal paylaşım sitelerine erişimin engellenmesini duyuran yabancı medya kuruluşlarından Amerika’nın Sesi (VOA), Türkiye’nin bir kez daha sosyal medyaya erişim yasağıyla karşı karşıya olduğunu ancak   bu defa öncekilerden çok daha kapsamlı bir yasak getirildiğini belirtti.

VOA, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu’nun başvurusuyla Hakim Bekir Altun’un Facebook, Youtube ve Twitter’a erişim yasağı getirdiğini,  Facebook söz konusu içerikleri kaldırınca ona olan erişim yasağı kaldırıldığını anlatıyor.

Hakim Altun’un, bu karara gerekçe olarak geçtiğimiz hafta Çağlayan Adliyesi’nde öldürülen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’la ilgili haberlerin bu mecralar üzerinden yaygınlaştırmasını gösterdiğini kaydeden VOA, “Yasağın ardından twitter’da #twitterblockedinTurkey hashtag’i Türkiye’de trending topic oldu” dedi. Son Yazılar

TDNMedya.com

ANASAYFA

SİYASET

EKONOMİ

DÜNYA

SAĞLIK

KÜLTÜR-SANAT

TDNMedya.com Kategori

GÜNDEM

TÜRKİYE

SPOR

MAGAZİN

YAŞAM

TEKNOLOJİ

Künye

İletişim

E-posta:[email protected]

Sosyal Ağ

Haber Bülteni

[email protected]