Yayınlanma Tarihi: |01.04.2015 09:30

Aziz Yıldırım: Neden gol atamıyoruz İsmail?

İsmail Kartal ile Başkan Yıldırım arasında basın toplantısı yapıldı. Kartal, istatistiklerdeki üstünlüğü ortaya döktü ama Yıldırım'ın cevabı "Neden gol atamıyoruz" oldu...

Şampiyonluk yarışında Beşiktaş'ın 1, Galatasaray'ın 2 puan gerisinde bulunan Fenerbahçe'de teknik direktör İsmail Kartal, Başkan Aziz Yıldırım'la yaptığı haftalık değerlendirme toplantısında istatistikleri ortaya döktü. Kartal, maç başına 14.4 şut denemesi, 5,8 isabetli şut, yüzde 58 topa sahip olma oranı, yüzde 81,6 isabetli pas oranı, maç başına 380 başarılı pas sayısı ve 6,6 köşe vuruşu elde ederek istatistikleri paramparça ettiklerini açıkladı. Kartal ayrıca Başkan Yıldırım'a ikili mücadele kazanma oranında da yüzde 52.9'luk oranla sadece Bursaspor'a geçildiklerini anlattı. Yıldırım ise karşısında istatisitiklerle konuşan tek bir soru sorduğu öğrenildi: Neden gol atamıyoruz? Teknik direktör İsmail Kartal'ın Başkan Yıldırım'ın bu sorusuna hak verdiği bu problemi daha çok çalışma ve futbolcuların panik havasından uzaklaşmasıyla mümkün olacağını söylediği belirtildi.

 İSMAİL KARTAL FUTBOLCULARINA ŞUT ÇALIŞTIRIYOR

 Teknik direktör İsmail Kartal'ın forvet orta saha oyuncularını isabetli şut konusunda ekstradan çalıştırdığı ve futbolcularına golün gelmediği dakikalarda paniğe kapılmamalı ve serin kanlı olmaya gayret etmeleri konusunda uyarılarda buluduğu ifade ediliyor. Bu arada Fenerbahçe'nin önceki yılların aksine duran top ve kornerlerden atılan gol sayısında ciddi azalma olduğu da dikkatlerden kaçmıyor. Forvet oyuncuları da sezonun en formsuz döneminde bulunuyor.


Son Yazılar

TDNMedya.com

ANASAYFA

SİYASET

EKONOMİ

DÜNYA

SAĞLIK

KÜLTÜR-SANAT

TDNMedya.com Kategori

GÜNDEM

TÜRKİYE

SPOR

MAGAZİN

YAŞAM

TEKNOLOJİ

Künye

İletişim

E-posta:[email protected]

Sosyal Ağ

Haber Bülteni

[email protected]