Yayınlanma Tarihi: |10.06.2015 12:38

CHP Seçim Bildirgesi 2015

Cumhuriyet Halk Partisi, 2015 Genel Seçimi için kamuoyuna sunacağı seçim bildirgesini yeni bir anlayışla hazırlamıştır. CHP, bir ilke imza atarak seçim bildirgesi için tüm toplumun katkısını almıştır.

Aylarca süren çalışmalarda örgütlerimiz ve farklı toplum kesimlerini dinlenmiş, akademisyenler ve uzmanların görüşleri alınmıştır. Bu açıdan seçim bildirgemiz, yalnızca partimizin değil, tüm toplumun düşüncelerini, beklentilerini ve önerilerini yansıtmaktadır. 

CHP’nin bugünkü hedeflerinin temelinde Cumhuriyetin kazanımları ve sosyal demokrasinin evrensel değerleri olan eşitlik, özgürlük, dayanışma ve barış vardır. CHP’nin gerçekleştireceği büyük dönüşüm, “özgür insan” ve “güçlü yurttaş” ideali üzerinden yükselecektir. 

“Özgürlük, adalet, refah ve barış” içinde ortak bir geleceği hep birlikte kuracağız. CHP iktidarında ülkemiz muasır medeniyetler seviyesine çıkacak; demokrasi, ekonomik kalkınma ve insani gelişmişlik açısından ön sıralarda yer alacağız. 

“Yaşanacak Bir Türkiye İçin” yola çıktık; bunu hep birlikte başaracağız. 

Cumhuriyet Halk Partililer olarak, bu bildirgede ortaya konan büyük dönüşüm hedeflerini gerçekleştirmek için kararlılıkla çalışacağımıza tüm halkımıza söz veriyoruz. 

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 

Cumhuriyet Halk Partisi, Cumhuriyet’in kurucu ilke ve değerlerine bağlı, çağdaş bir sosyal demokrat partidir. 

CHP değişimin partisidir. CHP büyük dönüşümlerin partisidir. Türkiye’nin özgürleşme ve demokratikleşme yolunda gerçekleştirdiği üç büyük dönüşümün de altında CHP’nin imzası vardır. CHP, Cumhuriyet’i kurmuş ve egemenliği halka vermiştir. CHP, çok partili yaşama geçişi ve iktidarın demokratik yollardan el değiştirmesini sağlamıştır. CHP, sosyal demokrasinin ilkelerini ve siyasetini Türkiye’nin gündemine taşımıştır. Siyasi özgürlüklerin temelini oluşturacak bir sosyal devletin kurulması çalışmalarını başlatmıştır. Bu zengin birikimin mirasçısı olarak CHP, ülkemizi demokrasiye, refaha ve bilgi toplumuna taşıma kararlılığındadır. 

ATATÜRK DEVRİMLERİ VE ALTI OK İLKESİ 

Bağımsızlık tutkumuzun, 

Halkın iradesine, yurttaşın özgürlüğüne ve modernleşmeye dayalı çağdaş bir toplum olma iddiamızın, 

Cumhuriyet-Laiklik-Demokrasi ideallerini koruma ve geliştirmeye yönelik kararlılığımızın kaynaklarıdır. 

CHP ÖZGÜRLÜKÇÜDÜR: 

CHP’nin anlayışına göre özgürlük, İnsan kişiliği ve düşüncesinin, insan yetenekleri ve yaratıcılığının gelişebilmesi için temel koşuldur. İnsanın toplumda kendini gerçekleştirebilmesinin, yurttaş haline gelebilmesinin gereğidir. 

CHP EŞİTLİKÇİDİR: 

Ülkemizde farklı sosyal katmanlar arasında sosyal adaleti sağlamak, refahın paylaşımında adaleti gözetmek, gelir dağılımındaki eşitsizlikleri, bölgesel kalkınmadaki dengesizlikleri azaltmak, CHP’nin öncelikli hedefleridir. 

CHP DAYANIŞMACIDIR: 

Sosyal demokrasinin toplum ve insan anlayışında, sorumluluk ortaktır; dayanışma bu sorumluluk anlayışının gereğidir. CHP’nin dayanışma anlayışında, dengeli ve hakça gelir dağılımı, herkese sosyal güvenlik, tüm sahipsizleri koruma, tüm korunmaya muhtaç olanlara destek öncelikli hedeflerdir. 

CHP ÇOĞULCUDUR: 

Farklı sosyal sınıfların, inançların, kültürlerin ve etnik kimliklerin yaşadığı ülkemizde demokrasiyi derinleştirmek, iç barışın ve gelişmenin ön koşuludur. 


Son Yazılar

TDNMedya.com

ANASAYFA

SİYASET

EKONOMİ

DÜNYA

SAĞLIK

KÜLTÜR-SANAT

TDNMedya.com Kategori

GÜNDEM

TÜRKİYE

SPOR

MAGAZİN

YAŞAM

TEKNOLOJİ

Künye

İletişim

E-posta:[email protected]

Sosyal Ağ

Haber Bülteni

[email protected]