Yayınlanma Tarihi: |08.08.2015 21:19

Davutoğlu: O pis kokulu Türkiye gitti!

Başbakan Ahmet Davutoğlu, "İstanbul’da 1994 öncesi ve sonrası vardır. Türkiye’nin genelinde ise bir 2002 öncesi ve sonrası Türkiye vardır. Bir daha bu ülkeyi 2002 öncesine döndürmeye kimsenin gücü yetmeyecek” diye konuştu.

Davutoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Çevre ve Altyapı Projeleri Toplu Açılış Töreni'nde konuştu. Davutoğlu, kim ne derse desin artık kudretli bir Türkiye Cumhuriyeti’nin olduğunu ve milletin desteğiyle bu kudreti mümkün kılanın AK Parti hükümetinin olduğunu vurguladı.

Davutoğlu, “Türkiye 1990’lı yıllarda çevre şartları itibariyle son derece zor şartlarda hijyenik imkanın olmadığı, şehir kültürünün neredeyse yok edildiği, varoşlarda vidanjör sistemiyle yer altındaki depolarda temizlik yapıldığı, çok pis kokuluların duyulduğu bir Türkiye vardı. İstanbul’da Haliç kenarında insanlar o pis kokular sebebiyle güzelim eski evlerini ucuz sattılar. Ankara hava kirliliği bakımından dünyanın önde gelen şehirleri arasına neredeyse girmişti. Hava soluyamaz haldeydik. Ankara’dan İstanbul’a giderken Sakarya-Kocaeli arasına yaklaştığınız andan itibaren  burnunuza körfezin kokusu gelmeye başlardı. İşte o pis kokulu Türkiye gitti, mis kokulu Türkiye geldi. Aradaki fark bu” dedi.

 -“ÜLKEYİ 2002 ÖNCESİNE DÖNDÜRMEYE KİMSENİN GÜCÜ YETMEYECEK”-

Davutoğlu, şehirlerden yolsuzluklarla ve birçok hortumlamalarla iligili hem ahlaken pis kokuların geldiğini hem de hiçbir şehir bilinci olamayan anlayışlarla  fiziki olarak pis kokuların geldiğini belirleterek, “Şimdi o Türkiye gitti. 1994’te yerel yönetimler de başlayan bir devrimle yeni Türkiye’nin ilk işaret fişekleri ortaya çıkmıştı. İstanbul’da 1994 öncesi ve sonrası vardır. Türkiye’nin genelinde ise bir 2002 öncesi ve sonrası Türkiye vardır. Bir daha bu ülkeyi 2002  öncesine döndürmeye kimsenin gücü yetmeyecek” diye konuştu.

-“7 MİLYAR AĞACA YÜRÜYECEĞİZ İNŞALLAH”-

Davutoğlu, 3,5 milyar fidanı toprakla buluşturduklarını dile getirerek, “Gezi olaylarında öylesine propagandalar yaptılar ki sanki hükümetimizin ağaca karşı, çevreye karşı bir duyarsızlığı var. Şimdi hangi şehrimizden giderseniz gidin şehirlerin girişinde, çıkışında, tepelerde ağaçlandırma faaliyetleri var.7 milyar ağaca yürüyeceğiz inşallah” diye konuştu.

-“DÜNYADA DENİZLERİNİN EN İYİ KORUYAN ÜÇÜNCÜ ÜLKEYİZ”-

Türkiye'nin denizlerin çevre temizliği konusunda örnek bir performans sergilediğini söyelyen Davutoğlu, “Deniz temizliğinin temsili olan 'Mavi Bayrak'ta Yunanistan ve İspanya'dan sonra dünya üçüncüsüyüz. Dünyada denizlerinin en iyi koruyan üçüncü ülkeyiz. 2023 yılında iddiamız dünyanın en temiz ülkesi olarak, 'Mavi Bayrak' listesinde dünya liderliğine yükselmek” dedi.

Son Yazılar

TDNMedya.com

ANASAYFA

SİYASET

EKONOMİ

DÜNYA

SAĞLIK

KÜLTÜR-SANAT

TDNMedya.com Kategori

GÜNDEM

TÜRKİYE

SPOR

MAGAZİN

YAŞAM

TEKNOLOJİ

Künye

İletişim

E-posta:[email protected]

Sosyal Ağ

Haber Bülteni

[email protected]