Yayınlanma Tarihi: |11.07.2015 09:45

Kanlı otopark kavgası: Mehmet Karagöz toprağa verildi

Ankara'da Rüzgarlı Sokak'ta esnafla otoparkçıların arbedesi sırasında açılan ateş sonucu hayatını kaybeden 21 yaşındaki Mehmet Karagöz adlı genç, memleketi Çankırı'nın Orta İlçesi'ne bağlı Elmalık beldesinde gözyaşları arasında toprağa verildi.

Cuma namazı öncesinde Ankara'dan Elmalık beldesine hareket eden Rüzgarlı esnafı, yüzlerce araçlık konvoy oluşturdu. Belde içerisinde araçlar park yeri bulmakta zorlandı. Yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı cenaze namazı Elmalık Hasan Tanık Camii'nde Cuma namazının ardından kılındı. Cenaze töreninde baba İsmail Karagöz ile kardeşi Samet güçlükle ayakta durabildi. Samet Karagöz'ın cenaze namazı sırasında babasına sıkı sıkı sarılması dikkat çekti. Annesi Gülbahar Karagöz'ün fenalaştığı ve cenazeye getirilmediği öğrenildi. Elmalık'taki cenaze törenine Ak Parti Çankırı Milletvekilleri Muhammed Emin Akbaşoğlu ile Hüseyin Filiz, eski milletvekili İdris Şahin ile Rüzgarlı esnafının derneği olan TİMKODER Başkanı Yunus Altun ile rüzgarlı esnafı ve binlerce kişi katıldı. Cenaze töreninde imamın genç yaşta hayatını kaybeden Mehmet Karagöz için helallik istediği esnada gözyaşları sel oldu. Kılınan cenaze namazının ardından tekbirler eşliğinde omuzlarda taşınan cenaze köyün mezarlığında gözyaşları arasında dualarla toprağa verildi.

HİÇ UĞRUNA GİDEN GENÇ BİR FİDAN

21 yaşındaki Mehmet Karagöz'ün, Perşembe günü olayların başlangıcında esnaflarla birlikte olduğu belirtildi. Ege Sokak'taki park alanlarının Pazartesi günü ihale ile verilmiş olmasına esnaflar tepki gösterdi. Cadde üzerine park eden bir müşterinin, ailesi ile birlikte bir mağazaya girdiği ve 5 dakika içinde çıktığında otopark görevlilerinin iddiaya göre para istediği belirtildi. Başlayan tartışma ile birlikte otopark görevlilerine esnaflar tepki gösterdi. Otopark görevlisinin birkaç dakika sonra yanına elleri sopalı arkadaşlarını da alıp gelmesi üzerine ortam gerildi. Park uygulamasından rahatsız olan esnaflar, bir anda toparlanıp, durumu protesto edip, Ankara Valisi'ne aktarmak için İstanbul Sokak'tan Çankırı Caddesi'ne doğru yürüyüşe geçtiler. İddiaya göre bu duruma tepki gösteren otopark sahibi, elinde tabanca ile rast gele esnafların üzerine ateş açtı. Açılan ateş sonucu Çankırılı Mehmet Karagöz kalbine aldığı kurşunla tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.


İÇ MİMARLIK OKUYACAKTI

2 yıllık yüksekokul mezunu olan Mehmet Karagöz'ün, bu yıl İç Mimarlık okumayı planladığı öğrenildi. Halen babası ile birlikte Rüzgarlı Sokak'taki işyerinde inşaat malzemeleri satan dükkanda ticaret yapan ve hayatının baharında bir hiç uğruna hayatını kaybeden Mehmet Karagöz, çevresinde sempatik tavırları ve sevimli hareketleriyle arkadaş canlısı bir genç olduğu belirtildi. Arkadaşları, bugüne kadar çevresine hiçbir zararı olmadığı kaydedilen Karagöz'ün ölümünden büyük üzüntü duyduklarını gözyaşları eşliğinde anlattılar.

ESNAFLAR, MAFYALAŞMIŞ OTOPARKÇI UYGULAMASINDAN ŞİKAYETÇİ

Cenaze töreni için Ankara'dan gelen Rüzgarlı esnaflarından Zeynep Şahin, 26 yıldır bu sokakta ticaret yaptıklarını belirterek tepkisini dile getirdi. Şahin, "Bizler otopark uygulamasından değil otoparkçıların mafyavari uygulamalarından şikayetçiyiz. Elektronik bir sistem kursa ve bu tip insanlarla muhatap olunmasa olaylar bu kadar büyümez. Bir hiç yüzünden gencecik bir fidanı kaybettik" dedi. (Ethem YENİGÜRBÜZ / DHA)

Başkentte Mehmet Karagöz’ün (21) ölümüyle sonuçlanan otopark terörünün arkasından mafya şüphelileri çıktı.

Gözaltına alınan işletmeci E.Ş.’nin, bir işadamının kaçırılıp gasp edilmesi ve şüphelileri arasında Belediye Meclisi İmar ve Bayındırlık Komisyonu Başkanı N.K.’nın bulunduğu “organize suç örgütü” davasında yargılandığı belirlendi. Mahkemeye çıkarılan Can Aydemir ile Tayfun Şimşek tutuklandı. E.Ş. ile Emre Ergül adli kontrol şartıyla bırakıldı. Fakat bir başka suçtan cezası olan Ergül cezaevine gönderildi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 15 Temmuz’dan itibaren yol kenarı otoparklarını ücretsiz hale getireceklerini açıkladı. (Fevzi KIZILKOYUN / Hürriyet)Son Yazılar

TDNMedya.com

ANASAYFA

SİYASET

EKONOMİ

DÜNYA

SAĞLIK

KÜLTÜR-SANAT

TDNMedya.com Kategori

GÜNDEM

TÜRKİYE

SPOR

MAGAZİN

YAŞAM

TEKNOLOJİ

Künye

İletişim

E-posta:[email protected]

Sosyal Ağ

Haber Bülteni

[email protected]